пʼятниця, 30 жовтня 2015 р.

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З НАРОДОЗНАВСТВА НА ТЕМУ:

           «НАША ГРУПОВА КІМНАТА»


МЕТА: Вчити дітей орієнтуватися в груповій кімнаті за назвами інтереру. Закріпити знання про назви меблів, іграшок, посуд, рослин. Формувати уміння відповідати на питання дорослих. Збагачувати словниковий запас, формувати уміння відповідати на питання.
Словник: загадки(гатанки), іграшки(играчки), квіти( цветя), м’яч ( топче), ручка ( химикалка), барабан( барабанне), глечик( гарне), скалка( тучилка), кольорові олівці( цветни моливи), рушник ( пешкирь), мило( сапунь).
Матеріал: Натуральні предмети.
                                                               
ХІД ЗАНЯТТЯ
На початку заняття вихователь прислухається до стуку у двері і пропонує дітям підійти до дверей і подивитись, хто прийшов до них. За дверима мають бути  діти – учні 1 класу  Герги і Тудорка в болгарському вбранні. Вихователь говорить: « До нас у гості прийшли сьогодні Герги і Тудорка. І ми як гостинні господарі, привітаємось з ними (добре дошли) та назвавши їх імена». Діти вітаються, називаючи:
-         Добър ден, Герги.
-         Добър ден, Тудорка.
А тепер давайте запросимо їх до себе в групову кімнату
Давайте скажемо:
- заходьте, будь ласка, у нашу групову кімнату.( Діти повторюють це запрошення). Четверо дітей підходять до учнів, беруть їх за руки і ведуть їх в групову кімнату.
Вихователь каже:
- Давайте покажемо гостям нашу кімнату. Я буду екскурсоводом, а ви моїми помічниками.
Вихователь з групою дітей зупиняється серед кімнати і починає розповідати:
        -Ось наша групова кімната. іти повторюють хором. Вихователь звертає увагу, що болгарською мовою треба говорити – къща, а не кімната). Вона велика.
- Діти, ми підходимо до нашого ігрового куточку. Наші іграшки складені в красивих шафках. Там живуть іграшки.( играчки). ( Діти повторюють). На підлозі лежить великий красивий килим ( голямо плаче). ( Діти повторюють).
Проведення фізкультхвилинки.
Вихователь:
-Наші гості вже мабуть, стомилися ( умъриса), запросимо їх теж покружляти з нами та заспівати болгарську пісеньку «Красно Цветя»
- А тепер підійдіть, будь ласка до кутка рослин.(цветя). – Це алоє ( стуленик). ( Діти повторюють). Це відома рослина з давніх пір. Цю кімнатну рослину садили наші бабусі. Це лікувальне квітка. Загоює ранки, при застуді допомагає.
- Підійдіть , будь ласка, до наших парт. На них лежать наші учбові речі ( ученически вещи). ( Діти повторюють).
Ручки – химикалка;
Натирачка – кумичка;
Зошит – тетрадка;
Кольорові олівці – цветни маливи.
А тепер сядемо за столик та згадаємо прислівя про навчання та розум та загадки:
-« Човек се учи, от що му се случи»;
-« Кой има ума, има и дума».
-Хвърлиш ме го –
Не плаче, смее се,
Обаче боднеш ме го, без да щеш
Нашата игра ще спреш.
                                (топче), (м’яч).
-А ось і наш болгарський куточок.
Давайте згадаємо назви:
-рушник – пешкірь;
Глечик – гарне;
Скалка – тучилка;
Кухлик з гарбуза – картуна;
Прялка – урка;
Веретено – вратену. ( Діти повторюють).
-Діти, яка у нас сьогодні була екскурсія? Що ми розповіли Герги  й Тудорці про нашу групову кімнату?

А тепер давайте запросимо їх до себе в групову кімнату 






КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З НАРОДОЗНАВСТВА НА ТЕМУ " У СВІТІ ІГРАШОК"

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З НАРОДОЗНАВСТВА НА ТЕМУ:

« У СВІТІ ІГРАШОК»


МЕТА: Збагачувати і активізувати словниковий запас дітей, розвивати діалогічне мовлення. Закріпити знання про іграшки, розвивати мовленнєві навички дітей. Завчити болгарський вірш « БЕБЕ».
СЛОВНИК: іграшка, багато, гратися, назви іграшок.

МАТЕРІАЛ: іграшки.

ХІД ЗАНЯТТЯ:


Вихователь оголошує дітям, що сьогодні до них в гості прийшов Незнайко, а з ним уже знайомі іграшки.
Незнайко вітається з нами. Він каже: « Добър ден, деца!»
-А що ми йому відповімо?
Незнайко запитує, чи знаємо ми, хто до нас у гості прийшов і чи вміємо ми відповісти болгарською мовою.
-Як ми усіх назвемо? ( Показує на іграшки)
Діти:
-         играчки…
Сьогодні малята у нас мандрівка в наш улюблений куточок – іграшковий. Іграшки складені у красивих шафах. Там вони живуть. Ось стоїть маленький стіл – « суфричка» - на якому дівчатка розкладають іграшковий посуд. А ось і ліжечко ( лежанка) для нашої ляльки ( кукла).( вихователь показує дітям велику ляльку).
-Хто це? Давайте дамо їй болгарське імя.
- А це хто? ( вихователь поступово показує дітям іграшки, а діти називають).
Якщо серед іграшок є такі, назв яких діти не знають, вихователь називає їх сам. Діти повторюють слова – назви та їх ознак.
-Які ж вони наші іграшки, діти? Ось зайчик ( зайчето), у нього очі  ( учити).великі, круглі. ( Діти проговорюють за вихователем). А хвостик ( упахчица) зовсім маленький, куций. Зайчик усі боїться, від усіх тікає. Ось як він про себе розповідає:
Зайченцето бяло, цял ден си играло
в близката горичка, със една сърничка.
                Вече се стъмнило, слънцето се скрило.
                Зайчето разбрало, че е закъсняло.
Хукнало да бяга, както му приляга,
но във тъмнината сбъркало следата!
                 Седнало да плаче, малкото юначе.
                 На кого да каже, път да му покаже?
Спряла под елата, с лампичка в ръката
малката Светулка, на Щуреца булка.
            Зайчето видяла, пътя му огряла.
            Отишло при Зайка, милата си майка.
Сказав і пострибав зайчик, втік від нас. ( вихователь ховає зайчика).
Проведення фізкультхвилинки: вихователь пропонує дітям взяти іграшки, кому яка подобається, і зробити вправи з ними або потанцювати.
Слухання і заучування вірша « Мойто БЕБЕ»
Вище мойто БЕБЕ
Колко е красиво.
То щъ бъде стани по красиво
нека ми е живо.
Майка казва, чи то има
ут картоф главичка,
нека казва – аз си играя – самичка.
Після заучування вірша можна викликати усіх бажаючих розповісти вірш. Нагородою можуть бути  оплески.
На підсумковому етапі вихователь говорить, що сьогодні малята  знайомилися з назвою іграшок, вчилися запитувати і розповідати болгарською мовою, і що в них це не погано виходить, всі дуже старались.